LED HIGH BAY ASTREK DIM 1-10V 150W 22.500LM 5000K 90° 230V AC IP65 Ra>80 50.000HRS -ASTREK15050H






- Απόθεμα: Διαθέσιμο 1-3 Ημέρες
- Κωδικός προϊόντος: ASTREK15050H
Περιγραφή
Το ASTREK15050H είναι ένα υψηλής απόδοσης LED βιομηχανικό φωτιστικό τύπου High Bay, ιδανικό για επαγγελματικούς χώρους με υψηλές οροφές όπως αποθήκες, βιομηχανικά κτήρια, συνεργεία και logistics hubs. Με ισχύ 150W και φωτεινή ροή 22.500 lumen, παρέχει εξαιρετικά ισχυρό και αποδοτικό φωτισμό με ουδέτερο λευκό φως (5000K), κατάλληλο για εργασία μεγάλης ακρίβειας και υψηλών απαιτήσεων. Η δέσμη φωτός 90° εξασφαλίζει συγκεντρωμένο φωτισμό σε κάθετο άξονα, μειώνοντας τη σπατάλη φωτός και ενισχύοντας τη λειτουργικότητα στον χώρο. Ο δείκτης χρωματικής απόδοσης Ra>80 επιτρέπει την ρεαλιστική απεικόνιση των χρωμάτων, στοιχείο κρίσιμο για επαγγελματικά περιβάλλοντα. Διαθέτει δυνατότητα ρύθμισης φωτεινότητας μέσω 1-10V dimming, προσφέροντας ευελιξία στον φωτισμό ανάλογα με τις συνθήκες και τις απαιτήσεις του χρήστη. Η τεχνολογία LED SMD και το ανθεκτικό σώμα αλουμινίου με πολυκαρβονικό κάλυμμα (PC) προσφέρουν υψηλή αποδοτικότητα και μηχανική αντοχή. Με βαθμό στεγανότητας IP65 και αντοχή σε κρούσεις IK08, το φωτιστικό είναι πλήρως προστατευμένο από σκόνη και νερό, ενώ μπορεί να αντέξει και δύσκολες συνθήκες λειτουργίας. Η διάρκεια ζωής φτάνει τις 50.000 ώρες, ελαχιστοποιώντας το κόστος συντήρησης, και συνοδεύεται από 5ετή εγγύηση, διασφαλίζοντας την αξιοπιστία της επένδυσής σας. Το ASTREK15050H αποτελεί μια στιβαρή και αποδοτική λύση για σύγχρονους επαγγελματικούς χώρους που χρειάζονται έντονο και σταθερό φωτισμό με χαμηλό ενεργειακό αποτύπωμα.
| Default | |
| Διάρκεια Ζωής (Hours) | 50000hrs |
| Ενεργειακή Κλάση | C |
| Υλικό (κύριο) | Αλουμίνιο |
| Δέσμη Φωτισμού/ Κατεύθυνση | 90° |
| Οικογένεια | ASTREK |
| Dimmable | 1-10V Dim |
| Υλικό (δευτερεύον) | PC- Πολυκαρβονικό |
| Τύπος LED chip | SMD |
| Τύπος Φωτιστικού | LED |
| IK- Βαθμός Μηχανικής Κρούσης | IK08 |
| Χρώμα Φωτός | Ουδέτερο Λευκό |
| Ηλεκτρική Προστασία | Κλάση Ι |
| Ισχύς | 150 W |
| IP- Δείκτης Προστασίας από Υγρά και Σκόνη | IP65 |
| Εγγύηση | 5 χρόνια |
| Θερμοκρασία Χρώματος (Kelvin) | 5000K |
| Τάση (Volt) | 100~277V AC |
| Δείκτης Χρωματικής Απόδοσης (CRI) | Ra≥80 |
| Φωτεινή Ροή (Lumen) | 22500 lm |
| Αντικεραυνική Προστασία | 4kV |














