Φωτιστικό Τοίχου HERMES SF2110LEDBKR




- Απόθεμα: Διαθέσιμο 1-3 Ημέρες
- Κωδικός προϊόντος: SF2110LEDBKR
- EAN: 5208055082841
Περιγραφή
Το φωτιστικό τοίχου HERMES - SF2110LEDBKR είναι μια σύγχρονη επιλογή φωτισμού, ιδανική για μοντέρνους χώρους που συνδυάζουν design και λειτουργικότητα. Η στιβαρή του κατασκευή από μέταλλο και το μαύρο ματ φινίρισμα του σώματος προσδίδουν διακριτική κομψότητα και ανθεκτικότητα, ταιριάζοντας σε χώρους με μίνιμαλ ή industrial αισθητική. Διαθέτει ενσωματωμένο LED νέας γενιάς ισχύος 12W, αποδίδοντας 980 lumen με θερμοκρασία χρώματος 3200K, που προσφέρει ζεστό λευκό φως, κατάλληλο για δημιουργία φιλικής και χαλαρωτικής ατμόσφαιρας. Ο υψηλός δείκτης χρωματικής απόδοσης Ra≥80 εξασφαλίζει φυσική και πιστή απεικόνιση των χρωμάτων στον χώρο, συμβάλλοντας σε έναν άνετο και ευχάριστο φωτισμό. Οι διαστάσεις του φωτιστικού είναι 28 x 11 x 8 cm, ενώ ο σχεδιασμός του είναι προσανατολισμένος για τοποθέτηση στη δεξιά πλευρά. Αυτό το χαρακτηριστικό το καθιστά ιδανικό για τοποθέτηση δίπλα από καθρέφτες, κρεβάτια ή άλλες συμμετρικές διαρρυθμίσεις, παρέχοντας στοχευμένο και αισθητικά ισορροπημένο φωτισμό. Με μεγάλη διάρκεια ζωής LED που φτάνει τις 30.000 ώρες, το HERMES εγγυάται μακροχρόνια απόδοση με ελάχιστη ανάγκη συντήρησης και εξαιρετική εξοικονόμηση ενέργειας. Είναι ιδανικό για κατοικίες, ξενοδοχεία, γραφεία και άλλους εσωτερικούς χώρους που απαιτούν αξιόπιστο και διακριτικό φωτισμό.
| Default | |
| Ενεργειακή Κλάση | F |
| Υλικό (κύριο) | Μέταλλο |
| Δέσμη Φωτισμού/ Κατεύθυνση | Μονή Κατεύθυνση Φωτός |
| Οικογένεια | HERMES |
| Dimmable | Όχι |
| Χρώμα (κύριο) | Μαύρο |
| Τύπος Φωτιστικού | LED |
| Χρώμα Φωτός | Θερμό Λευκό |
| Ηλεκτρική Προστασία | Κλάση Ι |
| Ισχύς | 12 W |
| IP- Δείκτης Προστασίας από Υγρά και Σκόνη | IP20 |
| Θερμοκρασία Χρώματος (Kelvin) | 3200K |
| Τάση (Volt) | 230V AC |
| Δείκτης Χρωματικής Απόδοσης (CRI) | Ra≥80 |
| Φωτεινή Ροή (Lumen) | 980 lm |



















