Σποτ Ράγας LED MEL1540W4




- Απόθεμα: Διαθέσιμο 1-3 Ημέρες
- Κωδικός προϊόντος: MEL1540W4
- EAN: 5208055102693
Περιγραφή
Το σποτ ράγας LED MEL1540W4 προσφέρει προηγμένο φωτισμό και μοντέρνα αισθητική για επαγγελματικούς και οικιακούς χώρους. Με ισχύ 15W και θερμοκρασία χρώματος 4000K, παρέχει ουδέτερο λευκό φως, ιδανικό για περιβάλλοντα που απαιτούν καθαρό και ξεκούραστο φωτισμό, όπως γραφεία, καταστήματα και μοντέρνοι χώροι διαβίωσης. Η φωτεινή ροή των 1500 lumen εξασφαλίζει ισχυρό και ομοιογενή φωτισμό, με χαμηλή κατανάλωση ενέργειας. Το φωτιστικό ενσωματώνει COB LED chip, το οποίο προσφέρει σταθερή φωτεινότητα και υψηλή απόδοση, ενώ ο δείκτης χρωματικής απόδοσης Ra≥80 διασφαλίζει πιστή αναπαραγωγή των χρωμάτων. Η δέσμη φωτός είναι ρυθμιζόμενη από 20° έως 50°, επιτρέποντας ευελιξία στην κατεύθυνση του φωτισμού ανάλογα με τις απαιτήσεις του χώρου. Κατασκευασμένο από ανθεκτικό αλουμίνιο με δευτερεύον υλικό PMMA, το φωτιστικό διαθέτει φινίρισμα σε κομψό αμμώδες μαύρο, προσδίδοντας διακριτική πολυτέλεια και μοντέρνο ύφος. Είναι κατάλληλο για χρήση με τριφασική (3-φάσεων) ράγα και λειτουργεί με τάση 230V AC. Ο δείκτης προστασίας IP20 το καθιστά ιδανικό για εσωτερικούς χώρους, ενώ ανήκει στην Κλάση Ι ηλεκτρικής προστασίας. Με διάρκεια ζωής έως και 50.000 ώρες, ενεργειακή κλάση E και 5ετή εγγύηση, το MEL1540W4 αποτελεί μία αξιόπιστη και μακροχρόνια λύση φωτισμού για σύγχρονες απαιτήσεις.
| Default | |
| Διάρκεια Ζωής (Hours) | 50000hrs |
| Ενεργειακή Κλάση | E |
| Υλικό (κύριο) | Αλουμίνιο |
| Δέσμη Φωτισμού/ Κατεύθυνση | 20° - 50° |
| Υλικό (δευτερεύον) | PMMA |
| Παροχή Ρεύματος | 3 Φάσεις |
| Τύπος LED chip | COB |
| Χρώμα (κύριο) | Αμμώδες Μαύρο |
| Τύπος Φωτιστικού | LED |
| Χρώμα Φωτός | Ουδέτερο Λευκό |
| Ηλεκτρική Προστασία | Κλάση Ι |
| Ισχύς | 15 W |
| IP- Δείκτης Προστασίας από Υγρά και Σκόνη | IP20 |
| Εγγύηση | 5 χρόνια |
| Θερμοκρασία Χρώματος (Kelvin) | 4000K |
| Τάση (Volt) | 230V AC |
| Δείκτης Χρωματικής Απόδοσης (CRI) | Ra≥80 |
| Φωτεινή Ροή (Lumen) | 1500 lm |
















