LED HIGH BAY ASTREK DIM 1-10V 200W 30.000LM 5000K 90° 230V AC IP65 Ra>80 50.000HRS -ASTREK20050H






LED HIGH BAY ASTREK DIM 1-10V 200W 30.000LM 5000K 90° 230V AC IP65 Ra>80 50.000HRS -ASTREK20050H
117,80€
- Απόθεμα: Διαθέσιμο 1-3 Ημέρες
- Κωδικός προϊόντος: ASTREK20050H
- EAN: 5208055100675
Περιγραφή
Το ASTREK20050H αποτελεί την κορυφαία επιλογή φωτισμού της σειράς ASTREK, σχεδιασμένο για απαιτητικά βιομηχανικά περιβάλλοντα με πολύ υψηλές οροφές. Με ισχύ 200W και φωτεινή ροή 30.000 lumen, προσφέρει εξαιρετικά ισχυρό, ομοιόμορφο και αποδοτικό φωτισμό σε μεγάλους χώρους όπως εργοστάσια, αποθήκες, αθλητικές εγκαταστάσεις και logistics centers. Το ουδέτερο λευκό φως 5000K ενδείκνυται για εργασιακά περιβάλλοντα όπου απαιτείται καθαρή ορατότητα και φυσική απεικόνιση των χρωμάτων, ενώ ο δείκτης χρωματικής απόδοσης Ra>80 εξασφαλίζει πιστότητα και ευκρίνεια. Η δέσμη φωτισμού 90° προσφέρει στοχευμένο φωτισμό για μέγιστη απόδοση χωρίς απώλειες. Η δυνατότητα dimming 1-10V προσφέρει ευελιξία στη ρύθμιση της έντασης, ενώ η τεχνολογία LED SMD σε συνδυασμό με το ανθεκτικό σώμα αλουμινίου και το πολυκαρβονικό κάλυμμα (PC) εγγυώνται μακροχρόνια λειτουργία και υψηλή θερμική απόδοση. Το φωτιστικό διαθέτει προστασία IP65 για χρήση σε περιβάλλοντα με σκόνη ή υγρασία, αντοχή σε κρούσεις IK08, και είναι κατασκευασμένο με βάση τις αυστηρές προδιαγραφές της κλάσης ηλεκτρικής προστασίας I. Η διάρκεια ζωής των 50.000 ωρών μειώνει τα κόστη συντήρησης, ενώ η 5ετής εγγύηση ενισχύει την αξιοπιστία του προϊόντος. Το ASTREK20050H είναι η ιδανική λύση για επαγγελματίες που χρειάζονται κορυφαία απόδοση, αξιοπιστία και ευελιξία σε μεγάλες εγκαταστάσεις υψηλών απαιτήσεων.
| Default | |
| Διάρκεια Ζωής (Hours) | 50000hrs |
| Ενεργειακή Κλάση | C |
| Υλικό (κύριο) | Αλουμίνιο |
| Δέσμη Φωτισμού/ Κατεύθυνση | 90° |
| Οικογένεια | ASTREK |
| Dimmable | 1-10V Dim |
| Υλικό (δευτερεύον) | PC- Πολυκαρβονικό |
| Τύπος LED chip | SMD |
| Τύπος Φωτιστικού | LED |
| IK- Βαθμός Μηχανικής Κρούσης | IK08 |
| Χρώμα Φωτός | Ουδέτερο Λευκό |
| Ηλεκτρική Προστασία | Κλάση Ι |
| Ισχύς | 200 W |
| IP- Δείκτης Προστασίας από Υγρά και Σκόνη | IP65 |
| Εγγύηση | 5 χρόνια |
| Θερμοκρασία Χρώματος (Kelvin) | 5000K |
| Τάση (Volt) | 100~277V AC |
| Δείκτης Χρωματικής Απόδοσης (CRI) | Ra≥80 |
| Φωτεινή Ροή (Lumen) | 30000 lm |
| Αντικεραυνική Προστασία | 4kV |














